Karolina

Karolina

Teacher

Karolina posiada tytuł magistra Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów uczęszczała m.in. na kurs „Wpływ języka ojczystego na przyswajanie drugiego języka” oraz na kursy poświęcone pracy mózgu przy nauce języka obcego. Odbyła także kurs językowy w Londynie.

Oprócz angielskiego, zna jeszcze język hiszpański i trochę portugalskiego. Do jej językowych zainteresowań włączają się język staroangielski (nie mylić z Middle English), czyli język, z którego praktycznie nic nie zostało w nowożytnym angielskim. Dzięki tej znajomości potrafi wytłumaczyć uczniom nurtujące ich niuanse językowe, jak np. dlaczego przeszłą formę „read” czyta się „red”, albo dlaczego „friendly” nie jest przysłówkiem choć ma końcówkę przysłówka; oraz starożytny język majów, którego uczyła się na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Brała także udział w autorskich warsztatach dla nauczycieli języków obcych prowadzonych przez szkołę Manhattan w zakresie stosowania gier językowych w nauczaniu osób dorosłych, kreatywnego nauczania gramatyki oraz sposobów na innowacyjne utrwalanie słownictwa i struktur gramatycznych. Jako lektorka szkoły Manhattan brała udział w konferencji dla nauczycieli języka angielskiego „Teacher Level Master. High Impact Teaching , cyklu szkoleń doskonalących warsztat nauczyciela osób dorosłych, m.in. : creativical games in your classroom, tools for truly effective pairwork, language-focused collaborative tasks , serious fun with grammar , language and skills through left and right brain hemispheres , innovative translation tasks to maximise learning , smart ways to build rapport , reading skills through clever use of online applications , activating students’ minds and bodies , 21 st skills through teamwork and language practice.

Jej zainteresowania to również: fotografia, gra na pianinie, łucznictwo, wspinaczka ściankowa, sztuka oraz języki obce.

Komentarze z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów Karoliny:

Karolina jest super! Zajecia z nia to prawdziwa przyjemnosc, zawsze wychodze z dobrym humorem i motywacja do dalszej nauki! Ciesze sie niezmiernie ze trafilam na Państwa szkole!

Super Lektorka 🙂 I pięknie mówi. Miło się słucha.

Karolina zawsze jest doskonale przygotowana do zajęć. Każde zajęcia wyglądają inaczej i nie sposób się nudzić, a wiedzę jaką przedstawia w zrozumiały sposób sprawia, że nauka angielskiego staje się przyjemnością i wyzwaniem. Przygotowuje przemyślane powtórki i testy, które pomagają w podsumowaniu wiedzy z określonego tematu. Karolina poprzez zabawę oraz rzeczowe ćwiczenia zachęca do nauki oraz pomaga w przełamaniu bariery językowej. 🙂

Zajęcia są super, czuje duży progres. Lektorka Karolina jest najlepsza !!

Masz pytania?