Metoda


Od roku 2019 szkoła języka angielskiego Manhattan Academy jest częścią międzynarodowej grupy ESL Institute for Effective Learning and Communication.

Uczymy metodą Brain Friendly English ® oraz jesteśmy jedynym akredytowanym centrum szkoleniowym tej metody w Polsce.

W naszej pracy łączymy nowoczesne metody nauczania i odkrycia z dziedziny neurobiologii i neurodydaktyki (nauczania przyjaznego mózgowi, brain friendly learning) z najskuteczniejszymi i najciekawszymi elementami metod tradycyjnych. Ważne jest dla nas zarówno profesjonalne prowadzenie zajęć jak i miła, sprzyjająca atmosfera na zajęciach.

Na czym polega nauczanie przyjazne mózgowi (BRAIN FRIENDLY ENGLISH®) ?

To model nauczania bazujący na naturalnej ciekawości poznawczej każdego człowieka. Nasze mózgi zapamiętują mnóstwo informacji w sposób naturalny, trzeba jednak stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Wszystko co nowe, nietypowe, nieprzewidywalne, intrygujące, poruszające, interesujące, angażujące emocje, ale i potrzebne przyciąga naszą uwagę. Z drugiej strony to co nudne, zwyczajne, typowe, przewidywalne wyłącza nasz mózg. Jadąc autobusem nie zwracamy uwagi na przeciętnie wyglądających współpasażerów, ale z pewnością zapamiętamy kobietę z zielonym irokezem na głowie, w różowej kurtce i czerwonych szpilkach. Ta naturalna selekcja to mechanizm chroniący nasze mózgi przed nadmiarem bodźców (tzw. przebodźcowaniem). Z tego wynika, że rzecz musi być dla nas ciekawa, nowa, ale także angażująca emocje i potrzebna, aby nasza struktura mózgowa ją przyswoiła. Te właśnie założenia neurobiologii i neurodydaktyki na bieżąco przekładamy na nasze metody pracy podczas każdej lekcji angielskiego.

Kursy języka angielskiego w naszej szkole przeznaczone są dla osób dorosłych, które poważnie podchodzą do nauki. Dzięki temu, że liczba osób, jaką możemy przyjąć do szkoły jest limitowana, a grupy dobrane wiekowo – jakość kursów jest nieporównywalnie lepsza niż na kursach liczących powyżej 6 osób w grupie i w mieszanych grupach wiekowych.

Kursy języka angielskiego w Manhattan Academy to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy pragną przełamać barierę strachu i zacząć mówić płynnie i z pewnością siebie w języku obcym.

Grupy na kursach języka angielskiego w Manhattan Academy liczą do 4-6 osób, aby każdy z uczestników kursu mógł jak najefektywniej wykorzystać ten czas. Kładziemy nacisk na komunikację, płynność językową i wymowę. W tak małych grupach znika anonimowość, słuchacze nawiązują bliski kontakt za swoim lektorem, a lektorzy mogą skupić uwagę na ich indywidualnych potrzebach językowych. Lektorzy poznają dokładnie każdego słuchacza, jego mocne i słabe punkty.

Jak wygląda nauka w szkole języka angielskiego
Manhattan Academy ?

 • Ćwiczenie mówienia - czas w trakcie samej lekcji wykorzystujemy maksymalnie na mówienie. Zwracamy jednak uwagę na poprawność wypowiedzi oraz wymowę. Ważne jest pozbycie się bariery strachu, ale także wyeliminowanie zakorzenionych błędów oraz praca nad lepszą wymową czy rozbudowaniem słownictwa.
 • Ciekawa tematyka - tematyka zajęć dobierana jest tak, aby zainspirować do angażujących, ciekawych dyskusji.
 • Powtórki - każda lekcja rozpoczyna się powtórką oraz utrwaleniem słownictwa i zagadnień gramatycznych w formie gier językowych (są to gry językowe dla osób dorosłych wykorzystywane w korporacjach amerykańskich do budowania i integracji zespołu). Często powtórka to mini konkurs, w którym zwycięzca otrzymuje symboliczną nagrodę. Ten element drobnej rywalizacji doskonale sprawdza się w podtrzymaniu motywacji do nauki przez cały okres trwania kursu.
 • Autorskie gry Brain Friendly English ® - stosujemy kreatywne i angażujące gry językowe dobrane właściwie do tematyki zajęć, mające na celu umożliwienie nauki z przyjemnością oraz przećwiczenie zagadnień gramatycznych lub leksykalnych w praktyce, zgodne z założeniami neurodydaktyki czyli nauczania przyjaznego mózgowi. Zajęcia są dzięki temu bardziej interesujące oraz bardziej skuteczne. Nawet nie zauważysz kiedy przełamiesz barierę i zaczniesz komfortowo używać języka.
 • Wymowa - kładziemy również nacisk na wymowę w języku obcym, uczymy elementów transkrypcji fonetycznej, dzięki temu nawet osoby nie mające predyspozycji czy "słuchu" mogą nauczyć się poprawnie i ładnie mówić. W naszej szkole na wymowę zwraca się już uwagę od poziomu podstawowego czyli od samego początku.
 • Żywy język – nauczanie żywego języka, z uwzględnieniem idiomów i różnych rejestrów językowych, a nie tylko „książkowej” wersji języka jest dla nas priorytetem.
 • Materiały autentyczne – oprócz książki, która jest dla nas jedynie bazą kursu, korzystamy z ciekawych, angażujących i przede wszystkim autentycznych materiałów. Jest to kluczowe jeśli chcemy nauczyć się żywego języka.
 • Praca domowa - na każdej lekcji zadawana jest - jest to np. ciekawy artykuł do przeczytania, ćwiczenia gramatyczne, krótkie filmiki do obejrzenia wraz z odpowiednio przygotowanymi ćwiczeniami lub pytaniami do niego, ćwiczenia leksykalne.
 • Krótkie testy - regularnie przeprowadzamy do 15 minut, a pod koniec kursu przeprowadzamy dłuższy test z całości, aby zmierzyć postępy Kursanta.
 • Metodyk - jest do dyspozycji przez cały okres trwania kursu, nieustannie czuwa nad jakością kursu.
PLATFORMA

POZNAJ NASZĄ INNOWACYJNĄ PLATFORMĘ

sprawdzamsprawdzamsprawdzam

  Masz pytania?